Přírodní podpora erekce

Různé druhy potíží s erekcí trápí podle průzkumu sexuologů až neuvěřitelných devadesát procent mužů. Představa, že se jedná pouze o problém dříve narozených, je navíc mylná. Třebaže poruchy erekce se skutečně častěji vyskytují u starších mužů, bohužel není žádnou výjimkou ani situace, kdy nedostatečná erekce ztrpčuje život mladíkům právě začínající svůj milostný život, kteří si jej chtějí užít o to více. Ti všichni pak vyhledávají a zkoušejí nejrůznější metody na podporu erekce, některé úspěšnější, jiné méně. Pokud vás tělo neposlouchá tak, jak byste si přáli, případně jak jste byli donedávna zvyklí, není však třeba zoufat. Existuje řešení a v následujících řádcích si shrneme, jak na to, abyste se zase cítili jako opravdoví chlapi.

přírodní podpora erekce

Jak podpořit erekci?

Způsobů, jak podpořit a zkvalitnit erekci existuje celá řada. Většina z nich však bohužel nefunguje a je založena pouze na tzv. placebo efektu, který může v nejnevhodnější chvíli selhat. Někteří muži zpočátku spoléhají na nejrůznější alternativní metody a než se odhodlají k nákupu některého z ověřených a vyzkoušených přípravků dostupných na trhu, často uplyne zbytečně dlouhá doba plná stresu, znepokojení a nepříjemných rozhovorů na citlivá témata.

Lékař – ano či ne?

Je zcela pochopitelné, že sáhnout hned při prvním náznaku jakéhokoliv problému po přípravku určenému k podpoře erekce představuje pro většinu mužů známku selhání a nijak to nepřispěje ke zvýšení jejich oslabeného sebevědomí. Uchýlit se k braní léků tak většinou zůstává až předposlední možností. Tou úplně krajní je pak samozřejmě návštěva odborníka, ať už sexuologa nebo ošetřujícího lékaře. Netřeba jistě dodávat, že právě odborná pomoc je však v těchto případech tou nejúčinnější. Zároveň však naštěstí není vždy nutná. Pokud máte obavy z toho, že budete o svých potížích muset hovořit před úplně cizím člověkem, vydejte se jinou cestou.

Lékař - erekce

Hlavní je překonat stud

I bez specializované diagnostiky totiž často mohou pomoci volně prodejné přípravky určené ke zkvalitnění sexuálního prožitku, které seženete buď v lékárnách, nebo přes internet. Za jejich užívání není třeba se ani v nejmenším stydět. Klíčové je pouze překonat počáteční stud a pocit vlastního selhání, o kterém většina uživatelů hovoří. Následovat totiž bude úleva, znovunabytí sebejistoty a především to, kvůli čemu to všechno děláme: erekce se vrátí do původního stavu. V nemálo případech popisují uživatelé dokonce nápadnější zlepšení ve srovnání se stavem před tím, než se objevily první komplikace.

Jaké jsou nejčastější poruchy erekce?

Není erekce jako erekce a stejně tak škála jejích poruch je značně široká. Pokud se čas od času plná erekce nedostaví, není to ještě žádný důvod ke znepokojování. Obezřetnost je na místě teprve v případě, že se problém objeví ve více než 10% sexuálních styků (tj. průměrně při každém desátém), nebo častěji.

Odborníci většinou rozeznávají tři základní druhy poruch erekce, které se mohou vzájemně různě sdružovat. Jejich konkrétní projevy jsou velmi individuální. Zatímco u některých mužů se projeví všechny tři typy, jiný zaznamená pouze jediný z nich.

Nejčastější poruchou je omezení dosažení plné erekce. Jinými slovy, penis se není v optimálním okamžiku schopen plně vzpřímit, a to ani po delší době. S přibývajícím věkem totiž roste vzrušivost a k vyvolání plné erekce je třeba trochu vyčkat, posléze se však výsledek dostaví – takové případy pak nelze hodnotit jako poruchu.

Jiným případem je situace, kdy nedojde k dostatečnému ztopoření (penis není schopen „ztvrdnout“ tak, jak jste za běžných okolností zvyklí). Tato porucha úzce souvisí s tou předchozí a často se vyskytují obě současně.

Třetím nejčastějším problémem, který trápí sexuálně aktivní muže, je příliš krátká doba erekce. Potíže s udržením erekce patří k těm nejnepříjemnějším, neboť vše zpočátku vypadá zcela normálně. Již v průběhu styku však dojde k tomu, že muž začne pociťovat slábnoucí napětí a erekce se rychle vytrácí, což nezřídka vede dokonce k předčasnému přerušení sexuálního zážitku a nedostatečnému uspokojení na obou stranách. Je však třeba rozlišovat příčinu tohoto stavu, která může někdy souviset s fyzickým vyčerpáním a znamenat tedy jen ojedinělou epizodu, po které příště nebude již ani památky.

Léčba erekce

Neotálejte s léčbou

Ať už jste však u sebe zaznamenali kterýkoliv z výše uvedených symptomů, v případě jejich opakovaného výskytu se jedná o evidentní signál toho, že něco pravděpodobně není v pořádku a nastal čas s tím něco udělat. Stejně jako u jakýchkoliv jiných zdravotních potíží zde platí, že čím dříve se přestanou přehlížet a začnou naopak aktivně řešit, tím dříve se podaří je zvládnout.

Jaké existují tablety na podporu bez předpisu?

Již jsme zmínili, že pro tablety na podporu erekce můžete bez obav zamířit do lékárny i bez receptu. Především u přípravků založených na čistě přírodní bázi, které nevykazují žádné vedlejší účinky a jejich účinek je přitom zcela srovnatelný s chemickými farmaceutiky, není žádný důvod, proč by jeho užívání měl nejprve „posvětit“ odborník s titulem MUDr.

Na českém trhu je k dostání několik desítek volně prodejných léků ke zkvalitnění erekce. Kromě standardních tabletek určených k vnitřnímu použití můžete vyzkoušet i různé krémy na prokrvení, afrodiziaka, přípravky určené k podpoře celkové vitality nebo zvýšení hladiny testosteronu, a podobně. Nejvíce se však osvědčily právě tablety, z nichž většina obsahuje zejména látky přírodního původu (extrakty z rostlin, vitaminy apod.). Mezi nejznámější patří Vimax, Zerex, ArginMax, Clavin, Erexan nebo Aphrodisia. Jejich recenzím se na tomto webu podrobně věnujeme.

Shrnutí

Potíže s erekcí nejsou dnes žádnou výjimkou a někteří odborníci je označují dokonce za jednu z civilizačních chorob. Dobrá zpráva však zní, že se dají poměrně snadno řešit. Důležité je nepropadnout studu a nedopustit, aby nečekané potíže srazily sebevědomí. Pokud se obáváte návštěvy lékaře, vyzkoušejte některý z široké nabídky volně prodejných léků na erekci, které často dokážou doslova zázraky. Přitom bývají mnohdy založeny na čistě přírodní bázi a v jejich složení byste marně hledali chemické ingredience.