Clavin Platinum nebo Original? – recenze a reálná zkušenost

  • 25. Říjen 2017

Jistě i vy jste již zaregistrovali některou z reklam na „sexuálního ďábla“, kterým firma Swiss Pharmaceutical Investment prezentuje svůj výrobek Clavin. Zatímco některé ze zde recenzovaných výrobků jsem před tím neznal a zvolil jsem je na doporučení, na Clavin jsem byl právě díky účinné reklamní masáži předem velmi zvědavý. Co myslíte, splnil má očekávání?

Co to je

Začneme však stejně jako vždy standardním úvodem, tedy shrnutím základních informací o výrobku. Clavin je označován za „účinný a bezpečný přípravek příznivě ovlivňující erekci“, díky čemuž slibuje intenzivnější prožitek ze sexuálního aktu. Podle průzkumu společnosti IMS Health z let 2011-2015, který analyzoval prodej doplňků stravy v lékárnách, jde o nejprodávanější přípravkem ke zkvalitnění erekce v daném časovém období.

Výrobce doporučuje jeho užívání v následujících situacích:

  • při nespokojenosti s kvalitou erekce
  • při občasných problémech s erekcí
  • pro zkvalitnění a zintenzivnění sexuálního prožitku

Clavin je tedy určen pouze pro zkvalitnění a prodloužení erekce. Nemá pravděpodobně žádný vliv na zdraví prostaty nebo kvalitu spermatu. Přesto slibuje nadějné výsledky a rozhodně si zaslouží své místo na tomto webu – už jen proto, jak je populární.

Vyzkoušet Clavin

Jak působí

Mechanismus účinku Clavinu je založen na rozšíření cév přivádějících krev do penisu, což stimuluje sexuální vzrušení a vede k úspěšnějšímu dosažní erekce. Účinnou látkou je speciální galenicky upravená s názvem Clavertin 21, která byla vyvinuta v laboratořích výrobce a její exkluzivita je ošetřena ochrannou známkou.

Na co si dát pozor?

Pro nástup účinků je nezbytná sexuální stimulace. Nejsem si jistý, zda se tímto sdělením výrobce tak trochu nesnaží předem vyhnout případným potížím, neboť existuje jistá míra nebezpečí, že by si některý uživatel mohl stěžovat na nedostatečný účinek. Argumentace tím, že nedošlo k dostatečnému sexuálnímu vzrušení, se mi pak jeví jako velmi rozumná.
Na druhou stranu – od léků na erekci bych přece jen očekával, že začne působit tak nějak „sám od sebe“ … Clavin si tímto tvrzením v mých očích bohužel trochu pohoršil.
Plánovaný sexuální akt byl totiž spojen s jistou mírou nejistoty, zda sexuální stimulace bude dostatečná, aby se v kombinaci s použitým Clavinem projevil očekávaný efekt. Co když to nedopadne? Mám pak to dávat za vinu sobě a své (nebo partnerčině) nedostatečné snaze, nebo tabletce? Jak se ukázalo, mé obavy se částečně naplnily. O tom ale později.

televizní reklama na clavin

Pro koho je určen

Clavin mohou zcela bez omezení užívat všichni dospělí muži. Jeho užívání je bezpečné a není spojeno s žádnými vedlejšími účinky. V tomto případě jsem byl překvapen, neboť obvykle se setkávám se zmínkou o rizikové skupině pacientů s onemocněním srdce a cév, kteří by se polykání afrodiziak měli raději vyvarovat. Příbalový leták Clavinu nic takového nezmiňuje, dokonce výslovně připouští možnost jeho užití i v případě hypertenze včetně užívání antihypertenzních léčiv. Tím se samozřejmě otvírá daleko širšímu spektru uživatelů a není těžké pochopit, proč je mezi muži vůbec nejoblíbenější. Já osobně naštěstí potížemi s kardiovaskulární soustavou netrpím, nemohu proto posoudit, nakolik je tato výsada Clavinu výhodou či nikoliv.

Užívání

Velkou výhodou Clavinu je, že by měl působit okamžitě a navíc hned napoprvé. Pro nástup účinku tudíž není potřeba čekat třeba několik týdnů, což osobně považuju za hendikep u přípravků, jako je třeba Vimax (který ale jinak hodnotím velmi pozitivně). Nicméně při dlouhodobějším užíváním je údajně efekt ještě znásoben. Určitě doporučuji to vyzkoušet, osobně mám zkušenosti s tím, že nějakou dobu trvá, než se organismus zvykne na přísun nové látky a dokáže ji optimálně zpracovat. Delší užívání navíc údajně dobře ovlivňuje i plodnost, což však bohužel nemohu posoudit, neboť již nejsem ve věku, kdy by cílem mých sexuálních aktivit bylo produkovat potomky.

dávkování clavin

Dávkování

Tabletku si můžete vzít kdykoliv během dne, výrobce doporučuje ideálně v rozmezí 1-4 hodin před očekávaným pohlavním stykem. Užívají se čtyři tablety najednou, což je zároveň maximální denní dávka. Tu raději nepřekračujte. Ještě dodám, že s užíváním Clavinu nejsou spojena žádná omezení ohledně jídla. Nezáleží tedy na tom, zda jste jej užili po jídle, před ním nebo zcela nalačno. A ještě něco: pokud dojde k sexuální stimulaci, měl by být účinek velmi rychlý. Tak pozor na to! U mě se to částečně potvrdilo, o tom více v dalším textu.

kotvičník zemní

Složení

Že ve složení Clavinu figuruje kotvičník zemní (Tribulus terrestris), to už mě vlastně ani nepřekvapilo, jeho výtažky jsou totiž nedílnou součástí snad všech dostupných volně prodejných přípravků na zkvalitnění sexuálního života.

Co všechno v Clavinu nalezneme:

LátkaPopis
Tribulus terrestrisneboli kotvičník zemní - zkvalitňuje sexuální život
šafránpro stimulaci libida a zlepšení erekce
zinekpřispívá k normální plodnosti a reprodukci, přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem
selenpodporující spermatogenezi s tejně jako zinek přispívá k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem
aminokyselinyL-Arginin, L-Citrulin

Zvolit Clavin Original nebo Clavin Platinum?

Clavin seženete ve dvou variantách s odstupňovanou silou účinku.

Clavin Original
nástup 1 - 4 hodiny
518
obsahuje 12 tablet
Objednat
Clavin Platinum
nástup do 60 minut
731
obsahuje 8 tablet
Objednat

 

Obsahuje speciální směs účinných látek známých pod obchodním názvem Stimulin. Jak složení, tak účinky Clavinu Platinum jsou však víceméně shodné s variantou Original: jedná se o směs výtažků z kotvičníku zemního, šafránu a aminokyselin L-argininu a L-citrulinu. Podle výrobce je na místě nasadit Clavin Platinum

  • při nespokojenosti s kvalitou erekce
  • při snaze dosáhnout rychlejší erekci
  • při občasných výpadcích erekce
  • pro zkvalitněni a zintenzivnění sexuálního prožitku
  • pro zvýšení sexuálního libida

 

Cena – Clavin Original

Přepočítáme-li cenu celého balení Clavinu Original na jednu tabletku, zjistíme, že vychází srovnatelně s konkurenčními produkty – konkrétně na necelých 30 korun (u výhodnějšího balení o 28 kapslích). Pokud zatím nemáte s Clavinem zkušenosti, doporučuji pro začátek zvolit balení menší. Zde si sice za jednu tabletku připlatíte celých deset korun, takže na první pohled by se takový nákup mohl jevit nevýhodně, nezapomínejte však na to, že pokud by vám produkt nevyhovoval, ušetříte naopak skoro polovinu částky za větší balení.

Cena – Clavin Platinum

Clavin Platinum je oproti Originalu výrazně dražší. Jedna tabletka z výhodnějšího balení o 20 tobolách vyjde na 54 korun a pokud pro začátek sáhnete raději po tom menším, zaplatíte za jednu tabletku dokonce 84 korun. V porovnání s ostatními recenzovanými přípravky mi – upřímně řečeno – taková cena připadá až zbytečně vysoká, vezmu-li v úvahu, že ve složení Clavinu Platinum nenajdeme žádnou převratnou složku, jejíž exkluzivita by snad mohla být důvodem tak nápadného zdražení.
V tomto případě musím přiznat, že je namístě zapochybovat, zda výrobce trochu nezneužil důvěřivost zákazníků a nerozhodl se prostě zkusit, co ještě jsou pro dokonalou erekci ochotni skousnout.

Já osobně jsem zakoupil jedno základní balení Clavinu Original a jedno základní balení Clavinu Platinum a další již pořizovat nebudu. Rozhodně bych tím však nechtěl odradit, protože – a to jsem již několikrát zdůrazňoval – vzhledem k rozdílným fyziologickým dispozicím každého z nás mohou být reakce na spolknutí tabletky velmi různé. To, že já jsem nebyl zrovna dvakrát spokojený, se nijak nevylučuje s tím, že vy naopak budete nadšeni.

Koupit Clavin a zkusit na vlastní kůži

Závěrečné zhodnocení

Co říci závěrem? Clavin je zklamání. Masivní kampaň, která jej provází, má za následek, že se tento výrobek rychle zapsal do povědomí veřejnosti a automaticky tak máme sklon předpokládat, že je „nejlepší“. Bohužel, to jen dokazuje, jak falešné představy v nás mohou reklamy probouzet. Dokud jsem Clavin sám nevyzkoušel, měl jsem sklon také jej považovat za špičku. Teď už si to nemyslím, označil bych je dokonce za slabý podprůměr. Cena je zhruba srovnatelná s konkurencí, pokud zvolíte variantu Original, ovšem v případě Clavinu Platinum si celkem výrazně připlatíte. Naopak za jednoznačné pozitivum lze uvést to, že je vhodný i pro osoby trpící onemocněním srdce a nemá žádné vedlejší účinky.

Clavin jsem zkoušel celkem šestkrát, pokaždé jsem přesně dodržel pokyny a ve správnou chvíli spolkl všechny čtyři tabletky. Za velký hendikep považuji nezbytnou předcházející sexuální stimulaci, která je údajně klíčová pro optimální nástup účinku. Ovšem ať jsme se s partnerkou snažili jakkoliv, jestli se nějaký výsledek dostavil, bylo to jen v polovině případů. Navíc si nejsem vůbec jistý, do jaké míry za něj byl nakonec zodpovědný Clavin a do jaké míry se projevilo partnerčino úsilí. Ale jen pro úplnost ještě dodávám, že ta neměla o mém experimentu ani tušení.

Recenze ostatních

Je nejznámější a nejprodávanější, tudíž i recenzí najdeme na internetu požehnaně. Pochopitelně jsem byl velmi zvědavý, jak Clavin zafungoval u ostatních mužů, a tak jsem se pustil do čtení. Jak už to bývá, dal se najít jak pochvalné, tak negativní názory. Ty druhé nicméně převažovaly, což potvrzuje i má osobní zkušenost.
Nechme tedy promluvit jednotlivé pány a začněme těmi, kteří byli spokojeni:

Evžen napsal:

„Já Clavin užívám už delší dobu, a já ani manželka si ho nemůžeme vynachválit, opravdu je rychlejší nástup erekce a déle vydržím.“

Petr dodává:

„Za mě má Clavin taky plusové body. Někdy si ho beru a sex je lepší.“

A Josef se svěřil, že

„S produktem Clavin Original jsem byl naprosto spokojen. Zakoupil jsem ho, protože jsem byl hodně nervózní, chtěl jsem prostě udělat první dojem na mou novou partnerku a nechtěl jsem při prvním sexu zklamat. No povedlo se díky Clavin Original!“

Bohužel, mnohem častěji jsem si mohl přečíst závěry odpovídající názoru uživatele, který se označil jako Zklamaný:

„Vyzkoušel jsem Clavin a účinek mi připadal, jako když jsem spolknul Lentilku. Vůbec žádné zlepšení jsem nezpozoroval.“

S tím by jistě souhlasil pan Chválek, který napsal:

„Clavin? Jsou to jen vyhozené peníze, účinek ani po jedné hodině ani po 12. hodinách. Je to jen placebo efekt.

Abyste si i vy mohli udělat vlastní názor, není lepší způsob než Clavin zkrátka vyzkoušet také.

Chci objednat Clavin

Zlepšení erekce
Zvětšení penisu
Delší výdrž
Posílení libida
Předčasná ejakulace
Diskétní doručení
Cena
Průměr
[Celkem: 37    Průměr: 2.9/5]

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

<